Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Obilježavanje 29. godišnjice osnivanje 153. velikogoričke brigade

E-mail Ispis
Share

Svetom misom zadušnicom u petak 2. listopada 2020. u crkvi Navještenja blažene djevice Marije u Velikoj Gorici za poginulie i preminule branitelje započela su događanja obilježavanja 29. godišnjice osnivanja 153. velikogoričke brigade HV. Okupljanjem branitelja 3. listopada 2020. godine ispred prostorija svoje Udruge započelo je cjelodnevno obilježavanje 29. godišnjice osnutka velikogoričke brigade. Potom je uslijedilo polaganje vijenaca i paljenje svijeća na spomeniku poginulim velikogoričkim braniteljima „Golubici“ kod Gradskog groblja uz nazočnost v.d. gradonačelnika Velike Gorice Ervina Kolarca i izaslanika Potpredsjednika vlade i Ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, glavnog tajnika Ministarstva hrvatskih branitelja Ivice Akmadže, izaslanstva Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova, Udruge udovica poginulih u Domovinskom ratu, Udruge djece branitelja Velike Gorice, te svih drugih braniteljskih udruga sa područja Velike Gorice. Potom je program nastavljen u Vojarni satnik Josip Zidar u Velikoj Buni gdje su izaslanstva uz nazočnost v.d. gradonačelnika Ervina Kolarca i izaslanika Ivice Akmadže odala počast poginulim pripadnicima 153. brigade HV kod spomenika, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća. Nakon toga uslijedio je nastavak planiranih aktivnosti u Spomen parku 153. brigade HV – Velika Gorica gdje je u Spomen Domu 153. brigade HV – Velika Gorica otvorena izložba fotografija iz Domovinskog rata i održana središnja svečanost na kojoj su se nazočnima obratili predsjednik Udruge pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica Ivan Zagorac, v.d. gradonačelnik Velike Gorice Ervin Kolarec i glavni tajnik Ministarstva Ivica Akmađa u ime Potpredsjednika vlade i Ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda. Uslijedila su polaganja vijenaca na lokacijama zapovjedništva 153. brigade u Roženici i Donjem Hruševcu, te okupljanje kod Zemunice – osmatračnice u šumi Kljuka za zajedničko fotografiranje. Na mostu preko rijeke Kupe u Pokupskom, odata je počast poginulim braniteljima na pokupskom bojištu, polaganjem vijenca i svijeće na samom mostu. Prvi zapovjednik brigade gospodin Stjepan Bačurin prigodnim riječima obratio se skupu i evocirao uspomene iz početka Domovinskog rata na Pokupskom ratištu. Druženje branitelja nastavilo se na Pokupskoj plaži uz izvrstan gulaš spremljen po lovačkoj recepturi. Povratak autobusom uslijedio je u 17 sati u Veliku Goricu...foto... O samom događaju vijesti su prenijeli i lokalni portali cityportal.hr i vgdanas.hr

 

Ažurirano: Srijeda, 07 Listopad 2020 18:13