Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

„Manje oružja, manje tragedija“

E-mail Ispis
Share

 

Policijska uprava zagrebačka, Policijska postaja Velika Gorica kao i prije nekoliko poslijeratnih godina u vremenu od 1. rujna do 31. rujna 2021. godine na svome postajnom području organizira dragovoljnu predaju vatrenog oružja, streljiva, minskoeksplozivnih i drugih ubojitih sredstava zaostalih iz Domovinskog rata, a sve sa željom i ciljem stvaranje sigurnije budućnosti u kojoj će se zlouporaba oružja svesti na najmanju moguću mjeru i težnjom za uspostavljanjem veze između javnosti i policije.

Napominjemo da građani ne donose oružje i eksplozivna sredstva u policijsku postaju, već da o svojoj nakani predaje obavijeste policiju na broj 192 ili 01/6221 144, nakon čega će policijski službenici u civilu doći i preuzeti opasno sredstvo. Također napominjemo da se oružje može predati uvijek i protiv osobe koja dragovoljno preda neće se pokretati prekršajni ili kazneni postupak ukoliko oružje prijavi nadležnom tijelu radi predaje.

 

Ažurirano: Petak, 03 Rujan 2021 13:13