Pripreme za obilježavanje 28. godišnjice osnutka 153. brigade HV – Velika Gorica

Nizom aktivnosti planira se obilježavanje osnutka 153. brigade HV – Velika Gorica. U nedjelju, 29. rujna 2019. godine izaslanstvo Udruge pripadnika 153. brigade obići će Pokupsko ratište. Položiti će vijence i zapaliti svijeće kod Spomen obilježja u Jankešima i Donjem Hruševcu, a s Pokupskog mosta baciti vijenac i zapaliti svijeće u spomen na sve poginule branitelje 153. velikogoričke brigade.

U srijedu, 2. listopada 2019. godine, u 18,30 sati bit će održana sv. misa zadušnica za poginule i umrle pripadnike 153. brigade HV u crkvi Navještenja Blažene djevice Marije u Velikoj Gorici s početkom u 18,30 sati.

U četvrtak, 3. listopada 2019. godine obilježavanje godišnjice osnutka teći će po slijedećem protokolu:

8:00 – 8:45 okupljanje članova Udruge pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica u prostoriji Udruge.
9:00 sati polaganje vijenaca na Spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima Velike Gorice - Golubica, plato uz gradsko groblje Velika Gorica.
10:00 – polaganje vijenaca na Spomenik poginulim pripadnicima 153. brigade HV – Velika Gorica u vojarni Satnik Josip Zidar, zajedno s djelatnim sastavom HV.
10:00 doček i dolazak učenika osnovnih škola u Spomen park 153. velikogoričke brigade u Velikoj Buni, obilazak Spomen parka.
11:00 – središnji program obilježavanja – Spomen park 153. brigade HV – Velika Gorica u Velikoj Buni.
Po završetku programa obilazak Spomen doma i Spomen parka 153. brigade HV – Velika Gorica uz sudjelovanje svih učesnika, uzvanika i učenika Osnovnih škola.
Prigodno druženje.
17:00 sati – Obilježavanje Dana branitelja Grada Velike Gorice u parku dr. Franje Tuđmana u Velikoj Gorici.
Prigodno druženje.
18:30 sati – Sveta misa zadušnica za poginule i umrle branitelje u crkvi blaženog Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici.

Očekujemo Vas !

Ažurirano: Srijeda, 18 Rujan 2019 21:22