Sat povijesti u OŠ Vukovina

Na poziv ravnatelja OŠ Vukovina prof. Damira Bedića i nastavnice povijesti prof. Nine Mulc,   učenicima  sedmih i osmih razreda održano je  predavanje 30. studenog 2017. godine, na temu ratnog puta  153. brigade HV-Velika Gorica i bitke za Vukovar. U organizaciji Ivice Strugara, članovi Udruge Marijan Vukić, Jurica Stojčević i predsjednik udruge Ivan Zagorac, te vukovarski branitelj Goran Šego iznijeli su svoja iskustva i doživljaje iz Domovinskog rata. Fotozapis popraćen je fotoaparatom ratnog snimatelja Ivice Bukovića. Ratni put 153. brigade HV  prezentiran je i putem  karte  i prikazom skraćene verzije filma ratnog puta 153. brigade HV – Velika Gorica.  O vukovarskoj borbi posebno je dojmljiva priča Gorana Šege koji se kao vukovarski mladić zajedno sa bratom i ocem od prvih naznaka sukoba u Vukovaru uključio u obranu grada. Najbitnija poruka koja je upućena učenicima jest istina da je Domovinski rat bio obrambeni rat u kojem su hrvatski branitelji prvobitno zaustavili velikosrpsku agresiju na RH, a potom u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja oslobodili okupirani teritorij pod kontrolom pobunjenih srba čime su hrvatski teritorij vratili u međunarodno priznate granice...foto...

Ažurirano: Utorak, 05 Prosinac 2017 19:15