Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Obilazak ratnih lokacija na Novljanskom području

E-mail Ispis
Share

U subotu, 10. lipnja 2017. godine četrdesetak članova Udruge pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica sa svojim gostima, u okviru svog programa rada, obišli su ratne lokacije u okolici Novske. Posjetom ratnih lokacija na Novljanskom ratištu  prisjetili su se ratnih dana kad je od sredine prosinca 1991. pa do ožujka 1992. godine, 2. pješačka bojna - 153. velikogoričke brigade bila raspoređena u obrani ovih prostora od srbočetničke agresije. Obilaskom mjesta Piljenice, Banove Jaruge, Međurića i Lipovljana evocirane su uspomene iz domovinskog rata, a dolaskom u  Kraljevu Veliku uslijedio je srdačan susret s braniteljima i mještanima, uz riječi dobrodošlice zamjenice Načelnika općine Lipovljani, gospođe Ljiljane Tomić. Odavanje počasti poginulim braniteljima uslijedilo je paljenjem svijeća na spomen obilježje na groblju u Lipovljanima i spomen obilježju na Trokutu. Dolaskom u Novsku, u Domu hrvatskih branitelja upriličen je susret branitelja Novske  i gradonačelnika Grada Novske Marina Piletića i zamjenice gradonačelnika Marije Kušmiš. Zajedničkim odlaskom na središnje spomen – obilježje poginulim braniteljima Novske odali su počast paljenjem svijeća svim poginulim braniteljima. Uslijedio je odlazak na Novljansko jezero i sportsko – rekreacijski centar gdje se svim nazočnima obratio predsjednik Udruge, a ratni zapovjednik 2. pješačke bojne 153. velikogoričke brigade Ivan Zagorac. Kratkim izlaganjem opisao je prilike na području Novske u domovinskom ratu, te činjenice o sudjelovanju naše postrojbe na ovom prostoru. U ugodnom ambijentu Novljanskog jezera i sportsko – rekreacijskog centra, ugošćeni od Novljanskih branitelja, uslijedilo je ugodno druženje do kasnih popodnevnih sati nakon čega je uslijedio povratak u Veliku Goricu...foto (Irena S.).../...foto...(IB)

Ažurirano: Utorak, 13 Lipanj 2017 14:15