Promoviran 3. Zbornik učeničkih radova

U subotu, 26. studenog 2011. godine u prekrasnoj Osnovnoj školi Šćitarjevo promoviran je Zbornik radova učenika osnovnih škola Grada Velika Gorica, općina Kravarsko, Orle i Pokupsko na temu: „153. Velikogorička brigada HV na pokupskom ratištu“ s podjelom nagrada najuspješnijim učenicima.
Zbornik sadrži po tri najbolja rada učenika iz devet osnovnih škola s navedenog područja koji su odabrani, te poslani Udruzi pripadnika 153. velikogoričke brigade HV. Na 28 stranica Zbornika prikazani su literarni i likovni radovi, te milenijska fotografija s obilježavanja 20. godišnjice osnutka 153. velikogoričke brigade HV sa središnje proslave održane u vojarni „Satnik Josip Zidar „ u Velikoj Buni 1. listopada 2011. godine.
Nagrađeni literarni radovi su:
1. mjesto  „Hvala Vam„ - Silvija Lukinić, 7. razred, OŠ Pokupsko
2. mjesto  „Iskonski osjećaj“ - Vid Ujaković, 6. b,  OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica
3. mjesto „Žao mi je što nisam bio veći“ - Patrik Vuković, 5. b, OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica
Nagrađeni likovni radovi su:
1. mjesto -  Lucija Radač, 8. c, OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica
2. mjesto - Stella Sremić, 7. razred, OŠ Slavka Kolara, Kravarsko
3. mjesto - Matija Hodak, 4. a, OŠ Šćitarjevo

Promociji su, osim članova Udruge pripadnika 153. velikogoričke brigade, nagrađenih učenika i njihovih roditelja, nazočili gradonačelnik Grada Velika Gorica Dražen Barišić i pročelnik Upravnog odjela za društvenu djelatnost Grada Velika Gorica gospodin Zvonko Kunić. U promociji Zbornika sudjelovali su učenici Osnovne škole Šćitarjevo: literarna skupina škole i pomladak KUD-a Šćitarjevo, koji su svojim folklornim i tamburaškim izvedbama turopoljskog kraja uljepšali promociju Zbornika.
Velikim zalaganjem ravnatelja škole Maria Ivića i njegovih djelatnika uljepšana je ovogodišnja promocija Zbornika učeničkih radova, a isto tako nam je omogućeno da posjetimo novoizgrađenu školu u ovom lijepom dijelu turopoljske posavine gdje je početkom domovinskog rata 2. pješačka bojna tadašnje 10. brigade TO držala položaje prema vojarni Pleso...foto...
Ažurirano: Subota, 09 Travanj 2016 19:34