Promocija Zbornika literarnih i likovnih radova učenika osnovnih škola Grada Velike Gorice i općina

Nakon dvomjesečnog rada napokon je završen , a u srijedu 19. prosinca i promoviran Zbornik literarnih i likovnih radova učenika osnovnih škola Grada Velike Gorice i općina Kravarsko, Orle i Pokupsko. Promocija je održana u Pivnici Posavina u nazočnosti učenika nagrađenih radova i njihovih roditelja, nastavnika, ravnatelja, te mnogih uzvanika. Nakon pozdravne riječi pogledan je film pod naslovom "Sudjelovanje učenika osnovnih škola u programu obilježavanja osnutka 153. brigade HV Velika Gorica. Potom su predstavljeni najbolji radovi i učenici-autori tih radova, te je pritom promoviran i Zbornik radova. Sam Zbornik sadrži 123 rada učenika osnovnih škola, a sastoji se od 48 stranica u koloru, lijepljenog uveza, otisnut u 600 primjeraka. Na naslovnici se nalaze prvonagrađeni literarni i likovni rad, i stiliziran grb Udruge pripadnika 153. brigade HV Velika Gorica, a na poleđini je fotografija sa obilježavanja 16. obljetnice 153. brigade HV Velika Gorica u Pokupskom 3. prosinca 2007. godine. Zbornik je predstavio Predsjednik Udruge Ivan Mišerić, a potom je o samoj realizaciji tog projekta govorio Voditelja Aktiva ravnatelja velikogoričkih osnovnih škola, Krešo Matašin. Na poslijetku o Zborniku i radovima učenika govorio je i Ratni zapovjednik 153. brigade, umirovljeni brigadir Damir Goršeta.  Izdavač Zbornika je Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica, za izdavača Ivan Mišerić, uz suradnju Nikice Repača. Prijelom je izradio Davor Vretenar, a lekturu prof. Anastazija Komljenivić. Sam Zbornik je realiziran uz svesrdnu pomoć RVG Media grupe direktora Dražena Barišića, Tiskare Tipomat, poduzeća Alas-Info i restorana Pivnica Posavina. Promociju je profesionalno točno vodila Ana Mirenić, RVG Media Grupa. Pri kraju same promocije Zbornika učeničkih radova, promoviran je i kalendar Udruge pripadnika 153. velikogoričke brigade za 2008. godinu. Kalendar je realiziran dijelom i uz pomoć tiskare Pasanec i Foto Ljubeka...foto...

Ažurirano: Subota, 09 Travanj 2016 20:25