Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Obilazak ratnih lokacija u Karlovcu

E-mail Ispis
Share

Obilazak ratnih lokacija iz Domovinskog rata predvidjeli smo za 11. srpnja 2020. Malo korona situacija, a malo ljetne vrućine utjecale su na odaziv branitelja, koji je i ovom prilikom bio dosta dobar. Krenuli smo u Karlovac ujutro u 7,00 sati i uskoro smo došli u Turanj, lokaciju iz Domovinskog rata. Na mjestu "Hotela California" uređen je prekrasni muzej Domovinskog rata . Dočekali su nas domaćini iz 110. brigade HV - Karlovac, Josip Tomačić, Srđan Fot i Ivica Sečenj. Preko puta Muzeja Domovinskog rata, nalazi se spomen obilježje stradalim pripadnicima iz Domovinskog rata, na koji smo, zajedno sa domaćinima, položili vijenac i zapalili svijeće. Nakon toga uslijedio je "sat povijesti" o obrani Karlovca i djelovanju 110. karlovačke brigade. Nakon razgledavanja vanjskog postava, uslijedilo je razgledavanje unutarnjeg postava u samom Muzeju. Potom smo se uputili na obalu rijeke Kupe, prvu crtu bojišnice naših desnih susjeda na Pokupskom ratištu. Stigli smo u mjesto Brođani od kuda smo Žitnom lađom odplovili Kupom uzvodno do Karlovca i natrag otprilike 2 sata. Ploveći Žitnom lađom, razgledavali smo prekrasne vizure uz samu obalu rijeke Kupe prisjećajući se ratnih godina kad se na ovim prostorima odvijao rat. Povratkom brodom u Brođane zapalili smo svijeću na spomen obilježje poginulim pripadnicima 110. karlovačke brigade u operaciji Oluja.  Potom smo se uputili na ručak u obližnje mjesto Brežani u Izletište Gliboki Brod, OPG Marinković. Uz samo obalu Kupe, okruženi zelenilom i domaćim životinjama pojeli smo izvrstan ručak i podružili se do polaska u Veliku Goricu....Foto JV1...FotoJV2...FotoNR....FotoJK_AB...

Fotografi i snimatelji: Josip Vranić, Nikica Repač, Josip Kolarec, Antonija Bakeš

OPG Marinković - opg-marinkovic.hr

Gradski muzej Karlovac - Muzej Domovinskog rata Karlovac - Turanj

 

Ažurirano: Subota, 25 Srpanj 2020 12:03