Pripreme za obilježavanje 27. godišnjica osnutka 153. velikogoričke brigade HV

Nizom aktivnosti planira se obilježavanje osnutka 153. brigade HV – Velika Gorica. Već ovu nedjelju, 30. rujna 2018. godine izaslanstvo Udruge pripadnika 153. brigade obišlo je Pokupsko ratište. Kod Spomen obilježja u Jankešima i Donjem Hruševcu zapaljene su svijeće, a s pokupskog mosta bačen je vijenac i zapaljene svijeće u spomen svih poginulih branitelja 153. brigade HV...foto...

U utorak, 2. listopada 2018. godine održat će se Sveta misa za poginule i umrle pripadnike 153. brigade HV u crkvi Navještenja Blažene djevice Marije u Velikoj Gorici s početkom u 18,30 sati.

U srijedu 3. listopada 2018. godine, polaganje vijenaca započinje u 7,30 sati na platou kod gradskog groblja na Spomen obilježje Golubica, poginulim hrvatskim braniteljima Velike Gorice. Nastavak obilježavanja održati će se u vojarni Satnik Josip Zidar u Velikoj Buni gdje slijedi polaganje vijenaca na spomen obilježje poginulim braniteljima 153. brigade HV – Velika Gorica, zajedno s djelatnim sastavom HV. Potom, u 9,00 sati slijedi posjeta i obilazak Spomen parka 153. brigade HV – Velika Gorica, gdje dočekujemo djecu osnovnih škola Velike Gorice i uzvanike. Tamo će se polaganjem kamena temeljca označiti početak izgradnje Spomen doma 153. velikogoričke brigade HV.

Po razgledu Spomen parka 153. velikogoričke brigade, svi zajedno odlazimo u Pokupsko na lokaciju šuma Kljuka, gdje se nalazi osmatračnica – zemunica i s početkom u 11,00 sati održati će se središnji program obilježavanja na kojem sudjeluju učenici osnovnih škola i uzvanici.

Po završetku programa svi kreću na pješačenje branitelja i učenika do škole u Pokupskom ukupne duljine 4 km. Po završetku programa, oko 13 sati, predviđeno je druženje branitelja u lovačkom domu u Pokupskom. Na kraju je predviđena sveta misa zadušnica za poginule i umrle branitelje Hrvatske vojske u Crkvi Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici s početkom u 18,30 sati.

Ažurirano: Subota, 06 Listopad 2018 20:00