Obilježavanje 26. godišnjice osnutka Prve velikogoričke topničke bojne

Izaslanstvo naše Udruge pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica, sudjelovalo je u programu obilježavanja 26. obljetnice osnutka 1. velikogoričke topničke bojne u petak, 23. siječnja 2018. godine. Naime, 22.veljače 1992. u Bukevju je formirana Prva velikogorička topnička bojna , koja je svoj ratni put započela već krajem rujna 1991. godine i sudjelovala u borbama za vojarnu Velika Buna. Kasnije tijekom 1992. godine Prva velikogorička topnička bojna pridružena je Taktičkoj grupi 153. brigade HV i u tom sastavu nastavila je svoj ratni put. Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na spomen obilježju kod groblja u Velikoj Gorici, pripadnici Prve topničke bojne i mnoga izastanstva predstavnika Grada i braniteljskih udruga odali su počast poginulim braniteljima. Program je nastavljen u Lovačkom domu u Kušancu gdje su evocirane uspomene na te dane…foto ( foto N. Topić)… /...foto...M.Žilec...

Ažurirano: Utorak, 27 Veljača 2018 21:07