Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Susret u Bukevju

E-mail Ispis
Share

Članovi Udruge pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica i pripadnici 1. Velikogoričke topničke bojne održali su zajednički susret u subotu 31. svibnja 2014. godine u Bukevju. Susretu je nazočilo 80-ak hrvatskih branitelja koji su na susretu obnovili sjećanja na ratne puteve svojih postrojbi. Prikazana su dva dokumentarna filma u trajanju od po 30-ak minuta o ratnom putu 153. brigade HV – Velika Gorica i borbenom djelovanju 1. velikogoričke topničke bojne. Nakon uvodnih riječi Ivana Mišerića, predsjednika Udruge pripadnika 153. velikogoričke brigade i Stjepana Dijaneževića, ratnog zapovjednika 1. velikogoričke topničke bojne, skup su pozdravili gradonačelnik Dražen Barišić i Ivan Petko, načelnik općine Orle. Susret je nastavljen zajedničkim druženjem za dio sudionika prvi puta nakon 20-ak godina. Uz zahvalu Općini Orle i Mjesnom odboru Bukevje zaključeno je da su ovakvi susreti potrebni i korisni radi čuvanja povijesne istine o Domovinskom ratu...foto...

Ažurirano: Subota, 09 Travanj 2016 20:02