Obilazak spomen obilježja Domovinskog rata OGULIN - NOVI VINODOLSKI, 09. Svibanj. 2009.god.

U subotu , 09.svibnja. 2009.god. , članovi Udruge zajedno s gostima , ukupno 50 sudionika , obišli su planom predviđene četiri lokacije vezane na događanja iz Domovinskog rata. Na Spomen obilježju poginulim braniteljima velikogoričkog kraja, odana je počast , polaganjem vijenca, paljenjem svijeće te minutom šutnje ...foto...

Nakon ugodne vožnje autobusom , u centru Grada Ogulina , ispred Spomenika hrvatskim braniteljima poginulim u obrani Domovine , sudionike obilaska dočekali su gđa.Kornelija Matić, glasnogovornica Gradskog poglavarstva , gosp. Željko Lipoščak ,jedan od zapovjednika 143.ogulinske brigade, te predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata . Poslije kraćeg druženja , nastavljen je put do HOC-a Bjelolasica gdje su se sudionici okrijepili, te razgledali sadržaje sportskog centra . Obilazak je nastavljen putovanjem do mjesta Breze,gdje je početkom Domovinskog rata osnovana Specijalna jedinica policije Rijeka – Ajkule- . Domaćini su bili hrvatski branitelji: gospoda Svemir Rakar,Marinko Buljat,Neven i Slaven Pavelić , koji su nas upoznali s ratnim putem postrojbe Specijalne policije te 155.br.HV-a ,sastavljene od žitelja s tog područja . Izaslanstvo Udruge položilo je vijenac, zapalilo svijeću ,a svi sudionici su minutom šutnje odali počast poginulim braniteljima Domovinskog rata .Dolaskom u mjesto Povile,na jadranskoj magistrali u blizini Novog Vinodolskog , na Spomen obilježju 111.br.HV-a , gdje je pripreman odlazak pripadnika postrojbe u obranu domovine Hrvatske , također je odana počast poginulim braniteljim. Potom su , uz plažu hotela -Lišanj- , domaćini pokazali svoju punu gostoljubivost, uz zajedničko druženje i evociranje sječanja na ponosne dane Domovinskog rata .Program je završio ručkom u bistrou -Bajta- , u mjestu Praputnjak , na cesti Hreljin-Meja -Oštrovica . Puni bogatih impresija ,sudionici su se vratili u Veliku Goricu u 21,15 sati .

Ažurirano: Utorak, 12 Lipanj 2012 19:44