Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Obilazak ratnih lokacija na području gradova Sinja i Drniša

E-mail Ispis
Share

U subotu 31. svibnja 2008. godine, pedesetak članova Udruge pripadnika 153. brigade HV Velika Gorica i njihovi gosti, obišli su mjesta na širem području gradova Sinja i Drniša, gdje je tijekom 1992. godine topnička postrojba 153. brigade HV uspješno sudjelovala u obrani naše domovine. Bila je to prigoda za podsjećanje na Domovinski rat i doprinos pripadnika 153. brigade HV u obrani hrvatskih prostora. O ratnim danima pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica na sinjskom i drniškom području govorio je Zvonko Pille, ratni zapovjednik Bitnice MB 120 mm. Na području općine Ružić, sudionike obilaska pozdravio je načelnik Josip Milaković, a na brani Peruča sudionicima obilaska obratili su se Ivan Jenjić i Miroslav Žanko, pripadnici 126. brigade HV. Uz primjernu organizaciju obilazak je prošao u dojmljivom ozračju. Da se ne zaboravi !...foto...

 

Ažurirano: Nedjelja, 10 Travanj 2016 10:54